محمد امین دخیلی

من محمد امین دخیلی هستم، از دوران دبیرستان کار می‌کردم بااینکه در خانواده‌ای بزرگ شدم که به لطف خدا هیچ مشکل مالی نداشتیم اما از همان زمان علاقه داشتم که مستقل باشم و برای خودم درآمد داشته باشم.
همیشه این سؤال ذهن من را به خودش مشغول می‌کرد که چرا برخی از افراد و کسب‌وکارها از سایرین بهتر هستند و درآمد بیشتری دارند؟
چرا برخی افراد سریع‌تر و راحت‌تر کسب درآمد می‌کنند، افراد معتبری هستند، خوش‌نام هستند و از راه حلال پول درمی‌آورند و رضایت بیشتری از شغل و زندگی خود دارند درحالی‌که اغلب افراد عملکرد مناسبی ندارند و در کارشان موفق نیستند
ابتدا فکر کردم که شاید این افراد مشاغل خاصی دارند اما زمانی که بررسی کردم دیدم در هر صنفی یکسری افراد وجود دارند که جزء افراد برتر و موفق هستند پس به این نتیجه رسیدم که موفقیت ارتباطی با نوع شغل و کسب‌وکار ندارد و اگر کسی در کاری موفق نیست مشکل از آن کار نیست بلکه مشکل از روش انجام آن کار است.
همیشه تصور می‌کردم که سرمایه نقش کلیدی در کسب‌وکارها دارد اما زمانی که با افراد موفق آشنا شدم و ارتباط گرفتم متوجه شدم که اغلب این افراد سرمایه زیادی برای شروع کار نداشته‌اند و بعضاً با سرمایه منفی و با بدهی کسب‌وکارشان را شروع کرده‌اند، البته اصلاً قصد ندارم تأثیر و قدرت پول برای شروع یک کسب‌وکار موفق را نادیده بگیرم اما یاد گرفتم که اگر پول نباشد هم می‌شود شروع کرد همان‌طور که خودم شروع کردم.

 

به نظر من یکی از بزرگ‌ترین اکتشافات بشر در حوزه عملکرد انسان‌ها این بود که افراد برتر و موفق در هر حوزه‌ای فقط کمی بهتر و متفاوت‌تر از دیگران در موارد کلیدی هستند.
در علم عملکرد به این تفاوت‌های کوچک «حاشیه بُرد» می‌گویند: برای مثال در مسابقه دومیدانی فردی که با اختلاف میلی‌متری نفر اول می‌شود 10 برابر نفر دوم جایزه می‌گیرد. سؤال کلیدی اینجاست: آیا نفر اول 10 برابر نفر دوم سریع‌تر دویده است؟ قطعاً پاسخ منفی است نفر اول به اندازه چند میلی‌متر سریع‌تر دویده است، شاید این فاصله به چند ثانیه هم نرسد.

 

زمانی که تدریس در این حوزه را شروع کردم متوجه شدم که اغلب کسب‌وکارها بدیهی‌ترین کارها را به‌درستی انجام نمی‌دهند حتی افرادی که در این زمینه مدرس هستند و در دانشگاه مشغول به تدریس مباحث کارآفرینی و کسب‌وکار هستند درک صحیحی نسبت به واقعیت‌های بازار و شرایط ویژه اقتصاد ایران را ندارند و صرفاً بامطالعه دروسی که بعضاً بسیار قدیمی و غیرقابل استفاده در اقتصاد امروز است به آموزش می‌پردازند که متأسفانه خروجی کار را در حجم فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و آمار بیکاران مشاهده می‌کنیم.
ما در مسیر طلایی به بسیاری از افراد و کسب و کارها آموزش داده ایم که کسب و کارشان را رشد دهند و با توسعه کسب و کار افراد زیادی را مشغول به کار کنند و کارآفرینی کنند.
ما اینجا هستیم که مجموعه‌ای از ایده‌ها، روش‌ها، تکنیک‌ها و استراتژی‌های خاص را به شما آموزش دهیم که می‌توانید برای بهبود کسب‌وکارتان و افزایش درآمد و توسعه کسب‌وکارتان از آن‌ها استفاده کنید و هم خودتان درآمد عالی و قابل‌قبول داشته باشید و هم با هم‌افزایی و ارزش‌آفرینی باعث رونق اقتصادی و اشتغال سایر افراد شوید و درنهایت هم از زندگی‌تان لذت ببرید هم کسب‌وکار متعالی داشته باشید و هم فردی مؤثر در جامعه باشید.
به مسیر طلایی خوش‌آمدید …